Loading...
Projekt

OGRÓD RUSTYKALNY

Opis projektu

Kompozycja ogrodu opiera się na naturalnych, wijących się kształtach wytyczających układy nawierzchni, przejścia, trawniki i rabaty. W projekcie zwrócono szczególną uwagę aby ogród tworzony został w formie naturalnych ogrodów wiejskich o malowniczej scenerii. Drobiazgowo projektowana poszczególna roślinność ma zachwycać swoim zapachem, fakturą, barwą, obfitością kwitnienia, lojalność materiału roślinnego ma duży wpływ na efekt tego założenia.

Całość układu jest harmonijna, estetyczna i ergonomiczna dzięki funkcjonalnemu rozmieszczeniu projektowanych elementów. Planowane zagospodarowanie ogrodu przewiduje stworzenie przestrzeni w pełni użytecznej, dostarczającej przyjemności z korzystania oraz umożliwiającej wypoczynek. Nie zapomniano o roślinach miododajnych, które przyciągają motyle.

W ogrodzie rozplanowano kilka miejsc na wypoczynek: wyznaczone miejsce z huśtawką,  miejsce na wypoczynek bierny w formie ławki, w jego bliskim sąsiedztwie znajduję się kamienna kaskada z szemrzącą wodą, część zabawowa dla dziecka , sad oraz część warzywna.

            W części frontowej ogrodu zaplanowano: niewielki sad, którego wyznacza granice w formie wijącej się lini niewielka łąka kwietna, która prowadzi nas do kolejnych stref w ogrodzie.

            Podążając za wyznaczoną kwiecistą łąką podążamy do strefy relaksu gdzie w jasnym grysie znajduje się drewniana huśtawka oraz ławka przy której sąsiaduje kaskada z naturalnego kamienia. Woda w ogrodzie wpływa relaksująco i niesamowicie wyciszyć człowieka po całym dniu pracy. Oprócz tego wzbogaca bioróżnorodność środowiska o czym my nie zapominamy :).

Informacje o projekcie

Rzuty ogrodu rustykalnego